fbpx
SEO auditas

SEO auditas –  pateikia tikslias ir konkrečias rekomendacijas apie problemines svetainės SEO vietas ir būdus kaip jas pakeisti.

SEO audito rezultatas SEO paslaugų teikimo planas. SEO auditas apibrėžia kokių SEO paslaugų reikia, kiek jos kainuos ir kada visa tai bus padaryta.

Kiekvienas specialistas ar įmonė audituoja remdamasis skirtingomis metodikomis. Visgi, čia svarbu ne duomenų kiekis ir prirašytų puslapių skaičius, o kokybė. Vadovaujamės taisykle mažiau teksto ir daugiau informacijos jame.

SEO audito metu vertinama

Techninė būklė

SEO auditas atliekamas su skirtingų kompiuterinių programų pagalba. Norint atlikti tinkamą svetainės SEO auditą reikia tirti kiekvieno svetainės puslapio techninę būklę. Visų pirma tai liečia programinio kodo kokybę. Jeigu programinis kodas turės klaidų, jas privalu rekomenduoti pašalinti dar prieš optimizuojant svetainę. Kita vertus, net jeigu kodas be klaidų, o serverio atsakas gana lėtas, tai ženklas, kad svetainė turi problemų. Trečiajame techninės būklės SEO audito etape vertinamas ir tiriamas kiekvieno svetainės puslapio pasiekiamumas.

Turinys

Kokybiškas ir unikalus svetainės turinys gali padaryti stebuklus. Juk paieškos sistemos nemoka skaityti paveiksliukų ar įvertinti svetainės dizaino, todėl turinys yra SEO paslaugų pagrindas. Atliekant SEO auditą analizuojama turinio struktūra, kiekviename iš svetainės puslapių. Specialių programų dėka vertinama turinio kokybė, tekstų originalumas ir bendra svetainės turinio struktūra. Verta pabrėžti, kad nemažą reikšmę turi turinio kiekis, o daugiausiai problemų sukuria besidubliuojantis tekstas.

Nuotraukos daro įtaką svetainės turinio vertinimui, todėl SEO audito metu analizuojama nuotraukų ir kitų grafinių elementų paruošimo ir talpinimo kokybė.

Nuorodos

Kontekstinės nuorodos turi vertę svetainei, tačiau dažnai susiduriame su bėda, kurią sukelia netinkamas SEO modulių panaudojimas.

SEO audito metu ištiriama vidinių nuorodų ir nuorodų į Jūsų svetainę vertė. Tai daroma ne tik analizuojant nuorodų kokybę, tačiau ir vertinant nuorodų istoriją, skaičių.

SEO auditas

SEO paslaugų planas

Svetainės atnaujinimo planas

 

SEO audito rezultatas – parengtas strateginis planas, kuriame numatomas:

  • Optimizuojamų puslapių skaičius. Tiksliau puslapių, kuriuos būtina optimizuoti sąrašas, bei kiekvienam puslapiui priskirti raktiniai žodžiai ar frazės.
  • Pati svarbiausia plano dalis – rekomendacijos apie būtinus atlikti atnaujinimus kiekvienam iš optimizuojamų puslapių. SEO auditas parodo programinio kodo, turinio, serverio būklės, vidinių nuorodų problemines sritis.
  • Numatomų naujų puslapių atsiradimo  būtinybę ir jų kiekis.
  • Plane numatomi darbų atlikimo terminai ir pateikiamas pasiūlymas su kainomis.
SEO auditas yra baigtinis dokumentas, kuris patekęs į užsakovo rankas tampa puikiu tolimesnio svetainės kelio žemėlapiu. Gavę SEO audito rekomendacijas galite atlikti vidinį optimizavimą ir rekomendacijose nurodytus pakeitimus patys. Jeigu norite ramiai dirbti savo darbą ir negaišti laiko pašalinėms užduotims, tiesiog, kreipkitės į SEO paslaugų tiekėją.

Svarbu: SEO analizė ir SEO auditas nėra tas pats procesas. SEO auditas, paprastai, remiasi SEO analizės rezultatais, t.y. svetainė audituojama remiantis potencialiais raktažodžiais.