fbpx
seo optimizavimas

Optimizavimas tai nuolat pasikartojantis procesas. Atlikus optimizavimą stebimi SEO rezultatai, analizuojama lankytojo elgsena svetainėje ir vėl kartojamas optimizavimas. Tobulumui ribų nėra.

Vidinis svetainės optimizavimas

Sukuriami unikalūs ir tikslūs puslapių pavadinimai

Puslapių antraštės (angl. Title tag) tiek skaitytojams, tiek ir paieškos sistemoms teikia informacijos apie matomo puslapio pavadinimą ir turinį. Puslapio antraštė yra rodoma kaip paieškos rezultatas. Antraštės turinys dažniausiai matomas pirmoje paieškos rezultato eilutėje. Tinkamas pavadinimas padeda lankytojui nuspręsti, ar puslapis atitinka tai, ko jis ieško.

Sukuriami tikslūs ir turinį atspindintys metaduomenų įrašai

Metaduomenų aprašymai (angl. Meta descriptions) – tai tarsi viso puslapio turinio santrauka. Būtent taip ją ir interpretuoja Google. Puslapio pavadinimas dažniausiai sudaromas iš keleto žodžių, o aprašymui mes galime pasitelkti kelis sakinius ar net trumpą pastraipą. Meta aprašymai yra labai svarbi SEO dalis, nes Google paieškos sistema dažnai,  kaip iškarpas,  pateikia juos paieškos rezultatų puslapyje. Sukuriamas unikalus aprašymas kiekvienam svetainės puslapiui.

Audituojama svetainės struktūra

Aiškūs kategorijų ir failų pavadinimai padeda robotams skenuojantiems visą internetą geriau suprasti svetainės struktūrą. Taip pat sukuriamos lengviau suprantamos nuorodos lankytojams, norintiems pasidalinti jūsų  turiniu su kitais. Jei nuorodos susideda iš seo raktažodžių  susijusių su turiniu, tai suteikia papildomos informacijos tiek lankytojams, tiek paieškos sistemoms.

Svetainė pertvarkoma patogesniam naršymui

Patogus naršymas yra labai svarbu paieškos sistemoms. Tai ne tik leidžia lengviau rasti ieškomą informaciją, bet ir padeda paieškos sistemoms suprasti, koks turinys tinklalapio administratoriui ar savininkui yra svarbiausias. SEO paslaugos optimizuoja puslapį, paieškos rezultatuose irgi pateikiama nuoroda į puslapį (o ne į svetainę), aiški  navigacija padeda Google suprasti, koks ieškomo puslapio vaidmuo visoje svetainėje.

Tobulinamas svetainės turinys

Įdomios svetainės didina jų atpažįstamumą ir populiarumą pačios savaime. Sukurtas įtikinamas ir panaudojamas turinys, tikėtina, padidins interneto svetainės lankomumą daug labiau, nei gali pasiūlyti SEO paslaugos ir bendras svetainės optimizavimas.

Aprašomi svetainėje naudojami paveiksliukai

Paveiksliukų aprašymai labai svarbi kiekvienos svetainės SEO dalis. Jais kuriamas bendras įvaizdis, pristatomos paslaugos ir aiškinamas turinys. Kiekvienas naudojamas paveiksliukas turi turėti aiškų failo pavadinimą (susijusi su paveiksliuko turiniu) ir papildomą aprašymą. Su paveikslėliais susijusi informacija gali būti pateikta naudojant papildomus paveikslėlio atributus kaip „Alt“. Šia informacija naudojasi tiek paieškos sistemos, tiek ir įvairios ekrano nuskaitymo programos, skirtos neįgaliesiems.

Sutvarkomos antraštės

Sutvarkomos teksto antraštės – išskiriamas svarbiausias tekstas. Teksto antraščių žymės (nuo H1 iki H6)  dažnai yra suprantamos kaip teksto stiliaus, šrifto žymėjimai, t. y.  H1 – pati didžiausia antraštė, H6 – pati mažiausia. Žvelgiant iš SEO pusės šios žymės atlieka ir daugiau funkcijų.  Google paieškos sistema jas taip pat naudoja, bet daugiau kaip turinio hierarchijos ženklinimą.

Peržiūrima, ar nėra kliūčių paieškos sistemų robotams

Norėdami užtikrinti SEO ir kad paieškos sistemos robotai suindeksuotų informaciją, kuri yra svarbiausia lankytojams, tikriname specialius failus, skirtus tik paieškos robotams, norėdami įsitikinti, ar nėra jokių draudimų indeksuoti turinį. Taip pat informaciją, kuri lankytojui nėra svarbi, žymime kaip neindeksuojamą. Taip užtikriname, kad Google rezultatuose matytųsi tik tai, kas tikrai svarbu.

Optimizuojamas svetainės svoris

Valomas nereikalingas ar perteklinis html kodas. Optimizuojami visų  paveikslėlių svoriai. Siekiama užtikrinti, kad svetainė būtų kuo lengvesnė ir kad kuo greičiau užsikrautų.

Paruošiama svetainės mobilioji versija

SEO paslaugos apima ir svetainės mobiliosios versijos paruošimą. Papildomai optimizuojamas jos svoris. Svetainė pritaikoma prie skirtingo dydžio ekranų.

Svetainė adaptuojama naršymui mobiliuoju telefonu

Keičiama turinio struktūra, nes mažuose ekranuose prisikasti iki svarbios informacijos kartais būna gana sunku. Mažas usability (naudojamumo) pavyzdys: tokia informacija kaip kontaktiniai telefonai, adresas ir pan. iškeliama į viršų.   Žmonės naršantys mobiliuoju telefonu dažniausiai ieško kontaktinių duomenų ir adreso, norėdami arba paskambinti arba surasti kelią. SEO ekspertai panašiems pakeitimams kartais keičia net ir svetainės struktūra, kuria visiškai atskiras mobilias interneto svetainės versijas.

Susiejami ir diegiami svetainės veikimo stebėjimo įrankiai

Susiejami išoriniai įrankiai padedantys stebėti  SEO paslaugų rezultatus, svetainės veikimą ir analizuoti lankytojų srautus. Kaip dažniausiai naudojami paminėtini Google analytics ir Google webmasters tools.

svetaines optimizavimas

Išorinis svetainės optimizavimas

Stebimi ir administruojami socialiniai tinklai

Prireikus sukūriamos arba prižiūrimos turimos socialinių tinklų paskyros. Rašomi pranešimai, atsakoma į klausimus, renkama susidomėjusių bendruomenė.

Stebimos ir kuriamos nuorodos į jūsų svetainę

Analizuojamos esamos ir kuriamos naujos nuorodos į jūsų svetainę. Galimybės neribotos, pradedant nuo komentarais ir atsakymais į klausimus forumuose, baigiant pranešimais spaudai.

sąsajos su išorinėmis svetainėmis