fbpx
UX ui paslaugos

Patogumo naudotis vertinimas. Padedame išspręsti iškilusias svetainės navigacijos, informacijos pateikimo ar tam tikrų programų įrankių naudojimo problemas. Įmonėje dirba sertifikuoti usability profesionalai, naudojantys visuotinai pripažintas vertinimo ar testavimo metodikas.

Usability testavimas ir analizė


Patogumo naudotis vertinimas apklausiant naudotojus


Naudotojo stebėjimas ir apklausa vykdomi tuo metu, kai jis naudojasi jūsų interneto svetaine, mobiliąja programėle, prototipu ar programine įranga.
Mūsų usability ekspertai veda specialias testavimo sesijas, siekdami atskleisti problemines sritis ir suteikti konkrečių patarimų bei rekomendacijų, kaip tai būtų galima patobulinti.

plačiau

Eksperto vertinimas


Siekdami jums padėti sukurti dar patogesnį naudotis produktą, mūsų ekspertai atlieka išsamią jūsų interneto svetainės, mobiliosios programėlės, prototipo ar programinės įrangos analizę. Vertindami jie pasitelkia pasaulyje pripažintą metodiką.

plačiau

Naudotojo elgesio ir svetainės architektūros analizė


Usability ekspertai su SEO specialistų komanda analizuoja jūsų svetainės architektūrą ir informacijos pateikimą bei lygina su naudotojo elgsenos svetainėje duomenimis. Tam pasitelkia turimus statistinius lankomumo duomenis, kurie analizuojami įvairiais pjūviais, t. y. yra lyginami su naudotojų užklausomis ir ieškoma informacija.

SEO paslaugos ir usability

Paieškos sistemos siekia gerinti savo veikimą ir teikti geriausius įmanomus rezultatus. Algoritmai jau turi labai gerą supratimą apie puslapių ir svetainių atitikimą ieškotojų užklausoms. Vienas iš labai svarbių dėmenų yra “įsitraukimo matavimai”. Yra stebima kiek laiko lankytojas išbuvo svetainėje, ar atidarinėjo vidinius puslapius ir pan. SEO paslaugos jau nebe apsieina be išskirtinio dėmesio  lankytojui. Įsitikinkite, kad jūsų svetainė turi šias savybes:

 • Paprasta naudoti, naršoma ir suprantama
 • Suteikia panaudojamą informaciją susijusią su paieškos užklausa
 • Profesionaliai sukurta ir pasiekiama šiuolaikinėmis naršyklėmis
 • Suteikia aukštos kokybės, teisėtą ir patikimą turinį

Turinio atitikimą užklausai arba kokybę, paieškos sistemos, vertinant remiasi turinio signalais.

Kokybiško turinio signalai:

 • Įsitraukimo matavimai – stebima kiek vartotojas įsitraukia į jūsų turinį.
 • Mašinų mokymasis – vertinama, ar jūsų turinys nėra dirbtinai sugeneruotas specialiomis programomis.
 • Nuorodų profiliai – vertinama ar nuorodos į jūsų svetainė turi natūralią kilmę

SEO paslaugos tai nėra vienkartinis svetainės atnaujinimas. SEO tai nuoseklus darbas kuri atliekamas iteracijomis. Statistinė SEO paslaugų trukmė 6 mėn ir daugiau.

usability ekspertai buk-pirmas.lt

Svetainės arba programinės įrangos patogumas

Svetainės arba programinės įrangos patogumas vertinamas pagal tai, kaip navigacijos, turinio ir sąveikos aspektai padeda (arba trukdo) vartotojo tikslų įgyvendinimui. Tai gyvybiškai svarbūs tyrimai, kurie, pasak ekspertų, gali atskleisti iki 95 proc. problemų susijusių su svetaine ir, žinoma, užtikrinti jų pašalinimą.

„Usability” yra kokybinis atributas ir susideda iš kelių svarbių elementų. Patogumo tyrimų kokybiniai rodikliai:

 • Išmokstamumas. Kaip lengvai lankytojas gali išmokti? Ar vartotojui lengva naudotis svetaine?
 • Kaip greitai gali įvykdyti užduotis? (bei papildomos metrikos efektyvumo matavimui).
 • Ar vartotojas bus informuotas apie vykstančius veiksmus svetainėje?
 • Vartotojo klaidų išvengiamumas.
 • Įsimenamumas. Ar svetainė yra funkcionali? Ar atsimena vartotojas kaip ja naudotis, jeigu jis grįžto po kurio laiko?

Norėdami įsitikinti, kad mūsų svetainė atitinka patogumo kriterijus turime atlikti vartotojų ir ekspertinio testavimo tyrimus.

Vartotojų testavimas

Vartotojo sąsajos patogumas tampa lyg verslo sėkmės garantu. Deja, tenka pripažinti, kad neturint tinkamos kvalifikacijos tyrimo duomenys gali būti netikslūs. Tuo tarpu, profesionaliai atliktas vartotojų testavimas yra milžiniškas verslo pranašumas.

Kiekvienas tinklalapis yra unikalus ir turi būti pritaikytas ne tik prie tikslinio lankytojo, tačiau ir neįgudusio vartotojo poreikių. Nesinori juokauti su svetaine ir prarasti klientus, nes pagailėjome laiko Juos išgirsti ir suprasti.

 

Svetainės patogumo testavimas iš vartotojo pozicijos nulemia interneto projekto sėkmę ir padeda išvengti klaidų vystant svetainę. Šį, gyvybiškai svarbų tyrimą atlieka ekspertai naudodami net kelis metodus. Vienas populiariausių – „Galvok – garsiai”. Kaip pats pavadinimas sako lankytojo prašoma įgarsinti atliekamus veiksmus, o tyrėjas protokole fiksuoja svetainės lankytojo sąmonės srautą.

Ekspertinis testavimas

Prieš išvystant programai ar svetainei dienos šviesą būtina pagal iš anksto nustatytus kriterijus atlikti ekspertinį testavimą, kurio metu atliekamas svetainės specifinių situacijų tyrimas, būsimo produkto schemos analizė, bei bendra svetainės patikra.

 

Dirbantys šioje srityje profesionalai nuolat primena, kad ekspertinio testavimo negali atlikti programos kūrėjas. Jis negalės savo „kūdikio” vertinti iš galutinio vartotojo pozicijos. Tačiau dizaineris, kūrėjas arba programuotojas profesionaliai ir puikiai ištestuos  kolegos sukurtą programą arba svetainę.

Šio tyrimo metu vertinama ar:

 • Elementai išdėstyti nuosekliai ir aiškiai;
 • Sistema informuoja lankytoją apie tai kas vyksta;
 • Vartotojas turi valdymo laisvę;
 • Kalba ir frazės suprantamos vartotojui;
 • Dizainas „atsargus”, užtikrinantis prevenciją klaidoms;
 • Klientai gauna pagalbą dėl klaidų ištaisymo;
 • Estetiškas ir minimalistinis dizainas;
 • Sumažinta apkrova vartotojui ;
 • Lankstus ir efektyvumas svetainės valdymas;
 • Pagalba ir dokumentacija.

Nevilkinkite laiko iki testavimo. Tinklalapių funkcionalumo tyrimai yra svarbus veiksnys kiekvieno dizaino kūrimo etape. Todėl testuokite ne galutinį, o pirmąjį dizainą ir išskirkite jo stiprias bei silpnas puses. Taip išvengsite sudėtingo klaidų šalinimo galutinio dizaino diegimo procese.